מי אנחנו

מי עומד מאחורי בלוג האוכל הצ'רקסי

אנו העומדים מאחורי בלוג האוכל הצ'רקסי (זוג בני 31 ו-26 מכפר כמא) חשבנו לנכון להפיץ את טעמו הייחודי של האוכל הצ'רקסי. שמו של האתר הוא "מתאזה" שנקרא על שמו של המאכל הצ'רקסי המפורסם מתאזה – כיסונים במילוי גבינה צ'רקסית.

גם אנחנו רוצים להיות על השולחן

בימים בהם תכניות הבישול תופסות יותר ויותר זמן מסך בטלוויזיה, ויש דפים אין סופיים של עמודים באינסטגרם ופייסבוק בנושא האוכל, חשבנו לעצמנו שגם אנחנו רוצים לחשוף את המטבח הייחודי שלנו לעיניהם של אוהבי הקולינריה בארץ. בכלל ישראל היא אחת המדינות הקולינריות שיש, מטבחים מסוגים שונים משולבים אחד בשני ויוצרים מיקס של טעמים נפלאים. ניסינו למקם את עצמנו בין מגוון המטבחים והטעמים בארץ, וגם להפיץ את התרבות הצ'רקסית דרך האוכל הצ'רקסי. כל תרבות משלבת בתוכה חלק קולינרי ואנחנו רוצים להראות חלק מהתרבות שלנו דרך האוכל.

תחום הקולינריה נחבא אצל הצ'רקסים הן בכפר כמא והן בריחאניה. האוכל הצ'רקסי מתגלה בעיקר במטבחים הביתיים ובשולחן הביתי בארוחות המשפחתיות ולא דווקא במסעדות. הפצתם של המאכלים הצ'רקסים בתחומי היישוב גם חשובה לנו מאוד, זאת בכך שמסעדות מקומיות יאמצו את התבשילים והמנות שמציע המטבח הצ'רקסי.

רובו הגדול של האוכל הצ'רקסי לא רשום בספרי מתכונים, דרך הבישול מועבר מדור לדור במשפחות. אנחנו רוצים לאגד את כל המתכונים וכל הסיפורים מאחורי האוכל הצ'רקסי.

נסו לספור כמה מתאזה מופיע בתמונה

אוכל צ'רקסי

נגישות